На сьогодні, обігрівати будинок чи різноманітні приміщення можна наступним чином:
Окрім всіх вищеописаних методів, існують і більш сучасні, деякі з них є економними, інші ж – не дуже. Нижче описаними видами, ви можете замінити вже існуючу систему опалення. Плінтусна система, що представлена у вигляді міні радіаторів, які встановлюють під плінтусом – є одним з видів альтернативного методу обігріву. Завдяки такому опаленню, в приміщенні є можливість встановити мікроклімат, який чудово тримає тепло. Особливістю її є те, що система обігріває не повітря, а різноманітні поверхні, типу стін, меблів, тощо, які, у свою чергу, віддають тепло приміщенню. Саме таке сучасне економне опалення дозволяє зекономити близько тридцяти відсотків електрики.
Економне електричне опалення інфрачервоний обігрів – вважається одним з найбільш зручних методів. Особливістю є те, що не потрібно прокладати труби та встановлювати котли. Завдяки методу інфрачервоного обігріву, ви маєте можливість зекономити близько шістдесяти відсотків електроенергії. Повітряні системи також відносяться до економних. Працюють наступним чином: використовуються газові нагрівачі повітря і труби, за допомогою яких тепло поступає в будинок. Також системою передбачені фільтри, що очищають повітря, щоб разом з підігрітим повітрям в оселю не попадала пилюка. Працює система на електриці, але вона є доволі економною. Інфрачервона плівка. Такий вид опалення вважається новинкою. Використовується, як покриття на підлогу. Опалення таким методом є доволі економним, та варто взяти до уваги те, що на плівку не можна нічого ставити зверху, навіть килим, адже тоді вона просто втрачає свої функції. Сонячні батареї. Чудовий економний альтернативний варіант обігріву будинку, до того ж, екологічний. Плюсів є надзвичайно багато:
Враховуючи все вищеописане, то найбільш економним методом опалення, буде опалення сонячними батареями. Також хорошим варіантом є газове опалення.
Економічність будь-якого опалення – річ індивідуальна у кожному конкретному випадку. Найкращі показники загальної ефективності мають системи опалення з декількома джерелами енергії, що використовуються в залежності від природних умов, тарифів, доступності типу палива. Визначаючи економічність конкретного варіанту опалення, оцінюйте загальну вартість системи та її експлуатації впродовж десяти п’ятнадцяти років. Підрахуйте капітальні вкладення в покупку та монтаж обладнання, строк його служби. Вартість експлуатації буде складатись з вартості палива, що використовується, та технічного обслуговування. Обираючи кінцевий варіант, оцініть свої можливості по обслуговуванню системи опалення – як, де та за якою ціною будете купувати паливо, хто буде експлуатувати систему опалення.