06.02.2020

Найкраще опалення для приватного будинку

< повернутись до усіх статтей

В теперішній час є доволі багато видів опалення будинку, саме тому, обираючи один з них, так важко визначитись з тим, який з них буде найкращим та найбільш економним.

Якщо раніше користувачі будували звичайні печі, опалювали будинки дровами чи вугіллям, і не мали абсолютно ніяких проблем із цим, то зараз все змінилось докорінно. Ми запитуємо себе: «яке найкраще опалення для приватного будинку », «як зробити так, щоб недорого, і економно водночас»? – ці запитання і справді дуже важливі, тому, спробуємо в них розібратись більш детально.

Яка система опалення краща: однотрубна чи двотрубна

Обираючи найкраще опалення, часто можна зустріти порівняння однотрубно чи двотрубної системи приватного будинку. Будь-який досвідчений спеціаліст скаже вам, що двотрубні варіанти набагато кращі, ніж однотрубні. І ось чому:

 1. Однотрубні системи важко балансуються. Зробити це майже неможливо. Тому, завжди гарячим буде перший пристрій на лінії передачі, а останній – ледь теплим.
 2. Для обігріву великих площ, з причин описаних вище, не рекомендують однотрубну систему.
 3. Для такого типу системи необхідно використовувати збільшений діаметр труб.
 4. Не дуже економніша, ніж двохтрубна система опалення.

Хоча, однотрубна система має і плюси: вона дешевша у монтажі, в порівнянні з двохтрубною, що зумовлено довжиною труб, які майже наполовину менші. У всьому ж іншому – тільки мінуси.

Батареї чи тепла підлога

Доволі часто постає вибір між теплою підлогою та радіаторами. Скажімо одразу, що обидві системи є доволі хорошими, і обидві чудово виконують основне завдання – обігрів будинку. Тому, для того, щоб зробити ваш вибір найкращої системи опалення будинку більш простим, виділимо декілька основних критеріїв:

 1. Ціна монтажу. Монтаж теплої підлоги – процес більш затратний, і матеріали дорожчі. У повірянні з матеріалами та монтажем радіаторів, різниця складає близько 20-30%.
 2. В процесі експлуатації – витрати приблизно однакові. Тепловтрата – постійна величина незважаючи на обрану систему опалення.
 3. Якщо говорити про комфорт, то тепла підлога більш комфортна, і тепло більш раціонально розприділяється.

Обираючи систему опалення, відштовхуйтесь від своїх побажань, та зауважте, що не завжди теплої підлоги буде достатньо для повноцінного опалення.

Яке опалення краще для будинку: газове чи електричне

Якщо ми говоримо про котел для опалення будинку, то обидва варіанти чудово та ефективно виконують свою функцію. Як показує практика, більш вигідно опалювати приміщення газом,тому що з електрикою можуть виникнути деякі складності з причини недостатньої потужності. А от у випадку з газовим опаленням, потужність тут присутня достатня, ще й з запасом.

Якщо ваш будинок не підключений до системи газопостачання, то можна обрати електричний котел. Також є можливість підключити спеціальний тариф, який передбачає меншу оплату за електрику, яку ви використовуєте у нічний час. Труби: залізо чи поліпропілен

Обираючи економне опалення приватного будинку, не залишається без уваги і питання вибору труб. Зауважимо, що багато країн вже відмовились від використання залізних труб, через наступне:

 1. Працювати з залізними трубами доволі важко. Процес, пов’язаний зі зварюванням, що є клопітким та довготривалим процесом.
 2. Труби з такого матеріалу не можна ховати у стіни.
 3. Матеріал не пластичний: його неможливо зігнути, швидко обрізати, тощо.
 4. Потребує постійного догляду

Здавалось би, все вищеописане дозволяє надавати перевагу поліпропіленовим трубам, але й вони мають свої недостатки:

 1. Вони мають велике лінійне розширення, що впливає на якість зварювальних швів.
 2. У поліпропілену велика кількість стиків. Більша їх частина захована у стяжку чи стіни. Також, існує можливість виникнення раптового протікання стику.
 3. Матеріал не призначений для високих температур.

Але, враховуючи вартість поліпропілену, можна вважати, що це доволі хороший вибір. Принаймні, 10-15 років він прослужить.

Найбільш придатним матеріалом вважають металопластикові труби. Вони є доволі гнучкими, стики знаходяться на поверхні, призначені для високих температур. Непоганим варіантом будуть труби зі зшитого поліетилену, міді.

Які батареї кращі

Якщо ви вирішили, що краще опалення будинку – радіаторне, то зрозуміло, що вас зацікавлять їх види:

 • Сталеві;
 • Алюмінієві;
 • Мідно-алюмінієві;
 • Біметалеві;
 • Чавунні.

Насправді, великої різниці в тому, який тип батареї ви оберете немає. Всі вищеописані варіанти однаково добре обігріють ваш будинок.

Якщо коротко, то:

 • Чавунні радіатори

  – застарілий тип, вони є важкими та мають низьку тепловіддачу;

 • Алюмінієві

  – доступні по ціні, доволі високий коефіцієнт тепловіддачі, швидко нагрівають приміщення;

 • Біметалеві та мідно-алюмінієві

  – більш вартісні, чудово підійдуть для обігріву приміщень при центральному опаленні.

Яке опалення краще для будинку у два поверхи

Рекомендуємо розглянути променеву радіаторну систему опалення або водяну теплу підлогу. Променева схема опалення передбачає рівномірну віддачу тепла кожної батареї. Також, ви можете монтувати термоголовки, та власноруч регулювати необхідну вам температуру.

Альтернативне опалення будинку або що робити коли немає газу

Якщо газопостачання до вашої оселі відсутнє – розгляньте варіант встановлення твердопаливного котла. Він працює на вугіллі. Та має мінуси:

 • Потребує постійної взаємодії, тобто, потрібно постійно підкидати вугілля;
 • Важко регулювати температуру;
 • Потрібні додаткові джерела безпеки, такі як теплоакумулятор.

Cпеціалісти у таких випадках рекомендують встановити два котли: твердопаливний та електричний. Електричний використовувати постійно, а от у випадку нестачі тепла – підключати до процесу твердопаливний.

5
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
3 оцінки

Рекомендовані статті