03.12.2020

Двоконтурні газові котли: види та їх особливості

< повернутись до усіх статтей

Якісний обігрів приміщень дозволяє створити затишну і комфортну атмосферу. Якщо вам необхідно обігріти приватний будинок з особливим архітектурним рішенням або велику квартиру, радимо облаштувати автономну систему опалення, використовуючи двоконтурний газовий котел. Таке устаткування є досить ефективним в експлуатації та економічним. Подібні прилади, незалежно від моделі, складаються з пальника, теплообмінника та автоматики безпеки.

Котел з двома контурами є універсальним застосуванням, що використовується для опалення приміщень та забезпечення користувачів гарячою водою. На сучасному ринку присутні різноманітні моделі, що мають свої переваги та недоліки. Подібне обладнання є набагато зручнішим одноконтурних котлів, оскільки за допомогою всього одного приладу можна забезпечити тепло і гарячу воду незалежно від пори року. Якщо висловитися доступніше, двоконтурні газові котли  можуть одночасно виступати в якості котла опалення та газової колонки.

Принципом роботи переважної більшості сучасних моделей є пріоритет води. Відкриваючи водопровідний кран, користувач без зусиль провокує перерозподіл потужності на користь контуру нагріву води. В той же час, нагрівання теплоносія в системі опалення припиняється. Але це не означає, що при інтенсивному використанні гарячої води в приміщенні буде холодно – навіть якщо довго користуватися водою, температура повітря може знизитися всього на 1 – 2 градуси.

Двоконтурні прилади працюють на природному газі, що робить прилади функціональними та економічними. Використання такого устаткування дозволяє розраховувати розхід газу на опалення самостійно. Залежно від особливостей конструкції та дизайну, газові двоконтурні котли представлені в широкому ціновому діапазоні.

Різноманіття моделей двоконтурних котлів

Конструктивні особливості таких пристроїв дозволяють їх розділити на такі різновиди:

 • Двоконтурні газові котли  напольні;
 • Настінні моделі.

Котли двоконтурні для підлоги, дозволяють обігрівати приміщення з сумарною площею до 200 квадратних метрів. Ми рекомендуємо звернути увагу на вироби таких виробників:  Atmos, Attack. Є й інші торгові марки, що пропонують бездоганну продукцію з високою якістю.

Пристрої, що монтуються на стіни, своєю чергою, поділяються на такі типи:

 • З відкритою камерою згоряння;
 • З закритою камерою згоряння.

Перший варіант використовується в побуті не дуже часто, але багатьох користувачів приваблює їх низька ціна. Перевагою таких моделей також вважають їх енергоефективність. Вироби із закритою камерою згоряння є більш популярними. Вони відрізняються стильним дизайном та компактністю розмірів. Такі моделі з’явилися на ринку не так давно, тому слід віддати належне відповідності цих приладів до вимог сучасності. Але газовий двоконтурний котел зі складною електронною начинкою є досить нестійким до перепадів тиску та потужності в електромережі. Крім того, вони демонструють певну чутливість до якості води, оскільки теплоносій нагрівається в невеликому коробі з трубками, що мають тонкі стінки. З цієї причини вода поганої якості може стати згубною для котла.

Не всі моделі настінних котлів з двома контурами можуть працювати з використанням антифризу. Якщо ж модель дозволяє застосування такого теплоносія, потрібно детально вивчити інструкції по заправці системи опалення антифризом.

купити двоконтурний газовий котел

Напольні моделі – ідеальний варіант для обігріву приміщень, що мають велику площу. Вони також можуть бути представленими моделями з закритою та відкритою камерою згоряння. Вироби з відкритою камерою потрібно розміщувати в окремих приміщеннях – котельнях. Теплообмінники таких котлів здебільшого виготовляють з чавуну. Цей матеріал забезпечує міцність та стійкість до корозійних процесів. Моделі із закритою камерою згоряння окремого приміщення не потребують, але їх вартість є порівняно вищою.

Що краще: парапетний чи димохідний котел з двома контурами?

Сьогодні в асортименті продавців можна зустріти котли газові двоконтурні димохідні та парапетні. Кожен з цих двох видів має свої переваги і недоліки. Ціни на такі вироби також різні, відрізнятися вони можуть і конструктивно.

Парапетні котли з двома контурами доцільно використовувати в приміщеннях, які не передбачають можливості монтажу витяжки. Серед переваг таких пристроїв можна назвати наступні:

 • Можливість зекономити кошти завдяки недоцільності монтажу витяжки;
 • Різнобічність підключення – такі котли можна під’єднувати з правого або лівого боку, а також з обох боків;
 • Подібні вироби випускаються виключно з камерами закритого типу;
 • Парапетні моделі можна одночасно використовувати і для опалення, і для організації гарячого водопостачання.

Купити двоконтурний газовий котел – ідеальний варіант для організації обігріву, якщо є можливість забезпечити витяжку. Для комплектації подібних моделей використовуються теплообмінники, виготовлені на основі спеціального металу, що здатний забезпечити підвищену тепловіддачу. Ці вироби мають підвищений ККД завдяки наявності відкритої камери згоряння. Головною перевагою димохідних котлів вважається безшумність їх функціонування, забезпечена відсутністю рухомих елементів та турбін.

Двоконтурні газові котли турбо – сучасний функціональний варіант для обігріву

Турбований газовий котел – це пристрій, оснащений закритою камерою згоряння. Він використовується в локальних системах водяного опалення та працює за принципом примусової циркуляції. Виходячи з відгуків користувачів, можна сміливо назвати ряд плюсів таких моделей:

 • Компактні розміри;
 • Ідеально автоматизована робота;
 • Зручність монтажу – прилади встановлюють на стінах;
 • Наявність в комплектації коаксіальних димоходів;
 • Подібні котли не потребують спеціальних приміщень – котелень;
 • Герметичність камери згоряння;
 • Безпечність у використанні.

Крім того, котел газовий настінний двоконтурний турбо допомагає запобігти утилізації кисню в приміщенні, оскільки забір повітря здійснюється знадвору. Потужність виробу можна легко регулювати, а продуктивність контролюється за допомогою встановлення таймера.

Якщо ви вирішили купити котли з двома контурами, що працюють з використанням газу, радимо ознайомитися з пропозицією нашого магазину. Ми пропонуємо клієнтам доступні за ціною моделі від провідних виробників. В разі виникнення запитань щодо товарів ви завжди можете розраховувати на консультацію кваліфікованих менеджерів.

 

Також пропонуємо переглянути продукцію відомих брендів, в нас на сайті : Thermona,Viadrus, Mora Top.

4.8
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
5 оцінок

Рекомендовані статті