17.02.2020

Принцип роботи газових котлів

< повернутись до усіх статтей

Котел – основний елемент системи опалення. Пристрій призначений щоб нагрівати теплоносій, який поширюється трубами, опалюючи оселю. Газовий котел — найбільш доступний та відносно недорогий спосіб обігріву будинку, адже саме цей природний ресурс доступний для більшості користувачів. Якщо ви обираєте між різноманітними системами для обігріву приміщень, і все ж, найбільш оптимальною системою варіантом для вас є котел, що працює на газі, то варто більш детально розібратись у тому як повинен працювати газовий котел.

Газові котли: типи та будова

Котел будь-якої модифікації обов’язково повинен містити наступні елементи:

  • арматура. З її допомогою відбувається подача палива (в цьому випадку, газу);
  • газова горілка;
  • теплообмінник ( найбільш поширений матеріал виготовлення теплообмінника — мідь, хоча доволі часто зустрічаються моделі, в яких елемент виготовлений з чавуну чи сталі)

Якщо говорити про настінні котли, то будь-яка модель такого типу містить циркуляційний насос. Він використовується для переміщення теплоносія спеціальним запобіжним клапаном, розширювальним баком та електронною системою управління. Присутні і системи контролю та самодіагностики.

Через присутність такої великої кількості допоміжного обладнання, вважається, що газові котли по функціональності наближені до, так званих, міні котелень. Та, враховуючи розрахунки потужності газового котла обігріву, що традиційно, проводиться перед монтажем системи, можна сказати, що саме ці додаткові особливості дозволяють збільшити ефективність.

Принцип роботи газового котла доволі простий: апаратна частина починає виконувати свої функції буквально при запуску котла, таким чином, відбувається автоматична перевірка рівня температури в приміщеннях, а саме — визначається, яка кількість тепла необхідна для системи.

За допомогою тієї ж автоматики проводиться запуск газової арматури — паливо подається в систему. Одночасно з цим, у камері згоряння запускається іскра, від якої і загоряється паливо. У самому теплообміннику відбувається підігрів теплоносія до необхідного рівня. За допомогою циркуляційного насосу, вода, що вже нагріта переміщується системою, віддаючи тепло. Саме так можна коротко описати принцип роботи газових котлів опалення з одним контуром.

Як працює газовий котел двофазний

Котли можуть бути двох типів: однофазні, принцип роботи яких описаний вище, та двофазні. Саме двофазні типи котлів використовуються не тільки для обігріву, але й для того, щоб подавати гарячу воду. Відмінність між ними полягає у присутності другого контура, що відповідає за підігрів води.

Варто зауважити, що контури такого типу не працюють одночасно: якщо вам необхідно обігріти оселю, то підігрів води буде призупинений.

Відведення диму

Кожна система опалення, що працює на газі, потребує постійного відведення диму. Загалом, такий процес залежить від типу камери згорання, що присутня в котлі безпосередньо.

Для прикладу, якщо камера відкрита, а газові котли опалення димохідні, то дим виходить через спеціально вмонтовану димохідну трубу. Особливістю такої камери є те, що вони використовують повітря з приміщення, з метою підтримки горіння, та потребують високоякісної вентиляції.

Якщо ж камера згоряння закрита, принцип роботи у неї наступний: дим виводиться в трубу за допомогою вентилятора, що розміщений в котлі. Труба виготовлена з сталі чи чавуну, і виведена назовні.

Пальники газового котла

Важливим елементом, без якого опалення неможливе — газовий пальник. Сучасні моделі газових котлів, що представлені на ринку, містять модульовані пальники. Такі горілки дозволяють вам регулювати рівень потужності вогню. Регулювання може бути ручним чи автоматичним. До речі, модульовані пальники присутні як в одноконтурних, так і у двоконтурних котлах.

Газовий котел. Принцип роботи: система захисту

Моделі, що доступні для сучасного користувача, містять високоефективну систему захисту, що складається з декількох рівнів. У випадку, коли подача газу призупиняється, електромагнітний клапан, який відповідає за подачу пального у котел, автоматично закривається. Мінусом є те, що при відновленні подачі газу, повторний запуск котла варто проводити вручну. Якщо ж зникла електрика — система запускається самостійно.

До речі, варто зауважити, що більш модифіковані моделі, містять таку, доволі корисну функцію, як захист системи від замерзання. Тобто, присутні датчики, що контролюють температуру теплоносія, тому, у випадку зниження температури, система запускає котел для підігріву теплоносія самостійно.

Однією з важливих функцій є те, що система раз у певний проміжок часу запускає циркуляційний насос, який забезпечує якісну роботу системи. Завдяки цьому процесу, всі елементи постійно підтримуються в робочому стані.

Якщо в системі присутня помилка чи поломка, інформація про це виводиться на екран, що знаходиться на блоці управління. Якщо ви побачили будь-які неполадки — негайно звертайтесь до спеціаліста.

На завершення можна сказати, що газові котли — доволі економні, і принципи роботи газових котлів – прості та зрозумілі кожному користувачу.

5
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
5 оцінок

Рекомендовані статті