23.01.2020

Які радіатори кращі для опалення

< повернутись до усіх статтей

Найчастіше для обігріву дому, квартири чи будь якого іншого приміщення, використовуються радіатори. Радіатор — це такий пристрій, з допомогою якого тепло розсіюється у повітрі, так званий повітряний теплообмінник.

В сучасному світі, існує безліч різноманітних видів батарей, як їх ще називають. Вони виготовлені з різноманітних матеріалів, наявний або відсутній декор, доступні в різноманітних кольорах, тощо. Та от яким чином обрати якісний та надійний радіатор, щоб у вашому домі було тепло, комфортно, і ви, при цьому, мали можливість зекономити? Саме на це питання ми постараємось дати відповідь у нашій статті.

Радіатори опалення

Розподіляють радіатори на декілька видів:

 • чавунні;
 • алюмінієві;
 • біметалеві;
 • сталеві (або панельні).

Чавунні радіатори: особливості

Такий тип обігріву прийшов до нас з далеких радянських часів. Вважалось тоді, що саме такі батареї здатні максимально ефективно зберігати тепло, тому встановлювали їх в усі без винятку приміщення, що потребували обігріву. Вони є дуже важкими та масивними за своїми розмірами.

Завдяки сучасним технологіям, зараз чавунні батареї користуються популярністю, завдяки можливості виготовити з металу надзвичайно стильні та унікальні вироби, на таких батареях може бути присутня і художня ковка, чи інші різноманітні орнаменти. Саме такі батареї стануть не тільки засобом обігріву, але й оригінальним об’єктом, що може стати акцентом вашого інтер’єру.

Особливості чавунних батарей

 • тестовий тиск: п’ятнадцять атмосфер, робочий тиск — 5-10 атмосфер;
 • сумісність з будь-якими сучасними типами трубопроводу;
 • довготривалий термін служби;
 • можливість варіювати кількість секцій;
 • 120 Вт — приблизна тепловіддача.

До плюсів чавунних батарей відносять тривалу довговічність служби та максимально високу стійкість до корозії. В процесі експлуатації, на внутрішній стінці такого типу обігріву є захисний шар, що захищає від корозії, а на зовнішній стороні вищеописаний процес — взагалі неможливий.

До мінусів можна віднести те, що поломка батареї можлива через забиття протоку кальцієвими відкладеннями. Але, знову ж таки, цю проблему можна передбачити та запобігти їй, використовуючи пом’якшувачі води.

Viadrus

Також, батареї, виготовлені з чавуну дуже повільно набирають температуру, та дуже повільно остигають, що не дозволяє, за потребою швидко відрегулювати температуру. Ну, і, як вже писали вище — такий тип обігріву виготовлений з чавуну, що є досить важким матеріалом, а це означає, що при монтажі вам потрібно докласти багато зусиль.

Найкращі алюмінієві радіатори

Вважається, що алюмінієві радіатори мають доволі високу тепловіддачу. Тим паче, що дизайн такого типу батарей доволі різноманітний, а вага — невелика, що значно полегшує процес монтажу. Традиційно, алюмінієві батареї доступні у зібраному вигляді, кількістю по десять секцій, хоча, можна купити і окремі секції для формування необхідної саме для вашого будинку чи квартири кількості. Також їх можна використовувати і для самотічних систем опалення.

Радіатори алюмінієві та стальні: особливості алюмінієвих

 • значною та, мабуть найбільш основною перевагою є їх вага — вони легкі;
 • які батареї ефективніші – металеві чи алюмінієві — алюмінієві однозначно, в них найбільша тепловіддача, приблизно — 190 Вт;
 • тестовий тиск — двадцять п’ять атмосфер, робочий — шість-дванадцять атмосфер;
 • доступні у різноманітному дизайні, що чудово доповнить ваш інтер’єр.

Звісно, що як у різних видів опалення є і різні мінуси. Наприклад, алюмінієві радіатори призначені для використання виключно з закритими системами опалення (приватні будинки), і вони не будуть ефективними для використання у квартирах чи офісних приміщеннях, де присутнє централізоване опалення та відсутня можливість контролю теплоносія.

Ще одним значним мінусом є те, що алюмінієві батареї ні в якому разі не можна комбінувати з металами, що вважаються менш благородними, адже це викликає корозію. Якщо ви обрали саме алюмінієві радіатори, то рекомендуємо разом з ними у вигляді з’єднуючих елементів поєднувати труби, виготовлені з пластику чи поліпропілену. І не забувайте, що для такого типу обігріву обов’язково необхідне заземлення.

Що ж хорошого в алюмінієвих радіаторах? Вони швидко нагріваються та швидко охолоджуються, що дозволяє обирати комфортну температуру та виконувати її швидке регулювання. Ціна алюмінієвого радіатора є нижчою, у порівнянні з біметалевим.

Які кращі батареї для опалення: особливості біметалевих

Такий тип батарей вважається певним аналогом алюмінієвих. Різняться вони тим, що всередині біметалевих використовується стальний колектор (в алюмінієвих — алюмінієвий), що дозволяє їх використовувати у квартирах та інших приміщеннях, де присутнє централізоване опалення.

Біометричні радіатори: характеристики та особливості

 • доступний високий робочий тиск, приблизно до двадцяти п’яти атмосфер;
 • сумісність з трубами, виготовленими з будь-якого матеріалу;
 • невелика вага;
 • доступна конструкція — секційна;
 • можливий різноманітний дизайн.

Якщо ви не знаєте, які батареї кращі для центрального опалення — то відповідь однозначна — біметалеві. Та вони також мають декілька мінусів, а саме — ціна. Вона трішки вище, аніж на алюмінієві радіатори. Також такий тип батарей не сумісний з незамерзайкою, адже якщо доволі тривалий час незамерзаюча рідина контактує з біметалевими радіатори, згодом, очікуйте протікання.

Плюсами можна вважати доволі різноманітний дизайн та розмірність, тобто, вони доступні у різній висоті. Завдяки тому, що купити біметалеві батареї ви можете секційно та окремо, ви можете обрати будь -яку необхідну для вас кількість. Також вони є чудовими теплопровідниками, володіють невеликою вагою, що дозволяє проводити їх монтаж легко та доволі швидко.

Які купити батареї для опалення: характеристики стальних

Саме такий тип батареї на опалення які є найбільш популярними, традиційно використовує більшість користувачів для утеплення приватних будинків. Вони доступні, асортимент — різноманітний, експлуатація — максимально ефективна.

Сталеві радіатори: найкращі батареї для опалення

 • вирізняються помірною ціною за високу ефективність;
 • тип підключення такого типу радіатора — універсальний;
 • довготривалий період служби;
 • доступні у різноманітному дизайні.

До мінусів можна віднести робочий тиск, що не є дуже високим, близько восьми атмосфер, хоча тестовий тиск є значним — двадцять п’ять атмосфер. Якщо ви шукаєте радіатори опалення для приватного будинку – то такий варіант для вас буде найбільш актуальним, проте коли вам необхідні батареї, що обігріватимуть квартиру у висотці — цей варіант не задовільнить ваших потреб.

При встановленні такого типу обігріву, зверніть увагу на те, що важливо саме розрахувати потрібну потужність. Настійливо не рекомендуємо робити це самостійно, якщо у вас відсутні відповідні знання, краще зверніться до спеціалістів.

Особливостями ж сталевих радіаторів є тривалий період експлуатації, а також можливість підключення як в однотрубну, так і традиційну системи опалення. Також, очевидною особливістю є те, що прикріпити їх ви можете як і на стіну, так і до підлоги. Можливість обрати потрібну для вас висоту та ширину.

Які батареї кращі для опалення приватного будинку, а які для квартири

Для використання у приміщеннях приватного будинку чи квартири, в принципі, ви можете встановити будь-який з вищеописаних тип батарей.

Та все ж, не рекомендуємо вам обирати для квартири радіатори сталеві типу панельного. В них робочий тиск доволі низький. А от радіатори біметалеві — саме те, що потрібно та задовільнить ваші потреби. Тим паче, вони є стійкими до поломок та корозії, а ще довготривалими у процесі використання.

В приватних будинках ви можете використати таки будь-який вид батарей, та важливо правильно розрахувати їх потужність. Перед встановленням рекомендуємо вам звернутись до спеціалістів та не робити цього самостійно, адже варто також взяти до уваги тип приміщення (відкритий чи закритий) для того, щоб правильно обрати батареї.

4.9
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
9 оцінок

Рекомендовані статті