Акумулюючі баки - Bogemia
09.12.2020

Акумулюючі баки

< повернутись до усіх статтей

Акумулююча ємність — це спеціальний бак для зберігання води певної температури, який набуває все більшої популярності в світі. Досить купити таку установку — і з’являється чимало можливостей зберігати і примножувати тепло у вашому домі, причому використовуючи для нагрівання мінімум коштів.

У тепловому акумуляторі може бути розташований ТЕН — у такому випадку бак може працювати і за принципом бойлера. Проте зазвичай баки для зберігання води мають у конструкції звичайні теплообмінники, завдяки яким можливо накопичувати у воді теплову енергію, а потім віддавати її.

Використання акумулюючих баків

Існує два основних сектори використання таких ємностей:

  • Забезпечення приміщення гарячою водою;
  • Опалення приміщень.

Ефективність застосування цієї конструкції залежить насамперед від доступу до дешевих або взагалі безкоштовних джерел енергії. Втім, можливі ситуації, коли у теплових акумуляторах накопичують надлишок теплової енергії, а після того, як завершується цикл згоряння палива у котлі або ж змінюється тариф на зональному лічильнику, тепловий акумулятор починає віддавати накопичене тепло. Таким чином досягаються стабільні мікрокліматичні умови та можливість отримувати всі зручності при мінімальних фінансових витратах.

Важливим є той факт, що бак для акумуляції дозволяє уникнути ризиків перегріву всередині системи опалення. У ситуації, коли значну частину системи представляють пластикові труби, що є більш делікатними, ніж металеві, така здатність акумулятивного бака є дуже важливою.

Ці баки можуть використовуватися в комплекті з різними пристроями:

  • Будь-яким котлом опалення;
  • Сонячними колекторами;
  • Тепловими насосами, що дозволяють видобувати енергію з зовнішнього середовища тощо.

Нерідко теплоакумулятор в системі опалення використовується з кількома пристроями, що дозволяють накопичувати тепло. Наприклад, влітку для забезпечення гарячою водою цілком досить сонячних колекторів, а от взимку може знадобитися додаткове джерело, що буде генерувати тепло. Устаткування для акумуляції тепла можна налаштувати так, щоб він накопичував тепло з усіх пристроїв.

Види теплових акумуляторів

У залежності від того, яке джерело теплової енергії та скільки теплоносія необхідно накопичити, залежить і розмір баку, і місце його встановлення.

Важливим питання є вимоги до води в тепловому акумуляторі. Наприклад, якщо бак призначений для забезпечення гарячого водопостачання, важливим нюансом є наявність всередині емалевого покриття, що не дозволить воді накопичувати часточки заліза. Таким чином, вода з баку може використовуватися для приготування їжі чи напоїв.

Деякі теплові акумулятори мають окремі сектори для накопичення, скажімо, тепла для подачі в кран і для теплоносія, що буде подаватися в батареї. При цьому сегменти суміжні, тож температура у них приблизно однакова. Баки такої ж конструкції можуть використовуватися для підключення теплового акумулятора до кількох джерел теплопостачання.

акумулююча ємність для котла

Незмінною залишається особливість форми бака, який має бути витягнутий у висоту, тобто висота перевищує діаметр бака у 3-5 разів. Це сприяє розшаруванню теплоносія з різною температурою та поліпшує ефективність використання теплового акумулятора.

Акумулятори можуть бути встановлені в призначених для цього приміщеннях, на горищі, бути закопаними в землю.

Об’єм накопичувального баку для води значно відрізняється — найменша акумулююча ємність для котла зазвичай має об’єм близько 300 літрів, а найбільші досягають 10000 літрів.

Обов’язковою умовою є використання якісного, стійкого до впливу корозії матеріалу для створення самої ємності, а також надійного зносостійкого утеплення, що забезпечить температурну стабільність всередині пристрою.

Існують баки з природною циркуляцією теплоносія, а також пристрої з примусовою циркуляцією. Використання насоса для примусової циркуляції дозволяє проганяти через акумулятор значно більшу кількість теплоносія, а в деяких випадках без насоса вся конструкція є абсолютно непридатною до використання. Зокрема примусова циркуляція є необхідною для відбору тепла з навколишнього середовища методом теплового насосу.

Якщо бачок теплообмінника буде встановлено у приміщенні, де відсутнє опалення, важливо передбачити можливі проблеми у зимовий період. Якщо тепло тривалий час не буде надходити, жодна теплоізоляція не перешкодить врешті перемерзанню теплоносія. Щоб цього не трапилося, у тепловому акумуляторі нерідко встановлюють ТЕНи на 2-6 кВт. І економити, купуючи вироби, що не мають цієї деталі на випадок аварійної ситуації, не варто.

Як розрахувати об’єм теплового акумулятора?

Акумулятивна ємність для роботи з тепловими насосами має бути просто велика. З землі важко викачати таку кількість теплоносія, щоб система закипіла.

А от якщо мова йде про підключення акумуляторної ємності до твердопаливного котла, то завжди є ризик, що система «закипить» і акумулятор вийде з ладу. Тому слід пам’ятати — акумулятор тепла має бути такого об’єму, щоб повністю поглинути все виділене тепло котлом протягом одної топки. Щоб провести розрахунки й визначити доцільний об’єм бака, треба знати номінальну теплову потужність котла. Фахівці рекомендують на кожен кіловат потужності закладати 25-60 літрів теплового акумулятора.

Як обрати акумулюючий бак для опалення та гарячої води?

Використання акумуляторів в системі опалення виправдало себе і стало звичною практикою у багатьох європейських країнах. У ЄС більшість будинків зводять з передбаченими приміщеннями для встановлення таких термонакопичувачів. А от в Україні поки що користувачі обачно ставляться до запровадження цієї інновації. Однією з причин такого ставлення є висока ціна обладнання, що коштує приблизно стільки ж, як котел відповідної для укомплектації бака потужності. Котел високої якості окуповується за рік, максимум за два. Користь від теплового акумулятора коштує нітрохи не менше. Та важливо купувати якісні баки, які прослужать 20 і більше років.

Для цього варто звернути увагу на відомі європейські бренди, що поєднують доступність цін та високу якість продукції. Наприклад, прекрасні відгуки про акумулюючий бак гарячої води відомого чеського бренду Drazice, що повністю відповідає заявленим технічним характеристикам і прослужить десятки років.

 

Також можете переглянути продукцію відомих брендів в нас на сайті, таких як : Atmos, Attack, Viadrus, Thermona, Mora Top.

4.5
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
6 оцінок

Ще новини