10.02.2020

Економне опалення

< повернутись до усіх статтей

Економний обігрів приміщень: існуючі види опалення

На сьогодні, обігрівати будинок чи різноманітні приміщення можна наступним чином:

 1. За допомогою електрики. Важко сказати, що саме цей вид систем обігріву є недорогим, швидше – навпаки. Та все ж, його використовують як додаткове джерело тепла разом з іншими системами.
 2. А от інший природний ресурс – газ, доволі часто та широко використовується для обігріву будинку, і саме такий вид вважається найбільш економним.
 3. Тверде паливо (торф’яні брикети). Обігрів ними проводиться у тих будинках, для яких неможливе або відсутнє встановлення газових котлів.
 4. Котли, що працюють на рідких видах палива. Це можуть бути системи, для яких використовується солярка. І такий тип також вважається економним.
 5. Мабуть, найбільш надійний спосіб опалення – дрова. Опалення дровами – дешевше, ніж електрикою. Тим більше, якщо в домі є камін, то ви не тільки матимете змогу обігріти приміщення, але й насолодитись приємною та комфортною атмосферою.
 6. В деяких містах досі використовують для опалення вугілля. Такий метод актуальний в тих областях, де є вугільні шахти.

Сучасні економні системи опалення: альтернативні джерела

Окрім всіх вищеописаних методів, існують і більш сучасні, деякі з них є економними, інші ж – не дуже. Нижче описаними видами, ви можете замінити вже існуючу систему опалення. Плінтусна система, що представлена у вигляді міні радіаторів, які встановлюють під плінтусом – є одним з видів альтернативного методу обігріву. Завдяки такому опаленню, в приміщенні є можливість встановити мікроклімат, який чудово тримає тепло. Особливістю її є те, що система обігріває не повітря, а різноманітні поверхні, типу стін, меблів, тощо, які, у свою чергу, віддають тепло приміщенню. Саме таке сучасне економне опалення дозволяє зекономити близько тридцяти відсотків електрики.

Як економити на опаленні

Економне електричне опалення будинку

Економне електричне опалення інфрачервоний обігрів – вважається одним з найбільш зручних методів. Особливістю є те, що не потрібно прокладати труби та встановлювати котли. Завдяки методу інфрачервоного обігріву, ви маєте можливість зекономити близько шістдесяти відсотків електроенергії. Повітряні системи також відносяться до економних. Працюють наступним чином: використовуються газові нагрівачі повітря і труби, за допомогою яких тепло поступає в будинок. Також системою передбачені фільтри, що очищають повітря, щоб разом з підігрітим повітрям в оселю не попадала пилюка. Працює система на електриці, але вона є доволі економною. Інфрачервона плівка. Такий вид опалення вважається новинкою. Використовується, як покриття на підлогу. Опалення таким методом є доволі економним, та варто взяти до уваги те, що на плівку не можна нічого ставити зверху, навіть килим, адже тоді вона просто втрачає свої функції. Сонячні батареї. Чудовий економний альтернативний варіант обігріву будинку, до того ж, екологічний. Плюсів є надзвичайно багато:

 • Не потрібно платити за гарячу воду, адже вона буде у вас впродовж цілого року;
 • У випадку відключення електроенергії, сонячні батареї можуть підтримати роботу котлів, та інших приладів, що працюють від електрики.
 • Практична незалежність від постачальників гарячої води, опалення та електрики.

Економне опалення для особняка: який тип обігріву обрати

Враховуючи все вищеописане, то найбільш економним методом опалення, буде опалення сонячними батареями. Також хорошим варіантом є газове опалення.

Як оцінити економічність опалення

Економічність будь-якого опалення – річ індивідуальна у кожному конкретному випадку. Найкращі показники загальної ефективності мають системи опалення з декількома джерелами енергії, що використовуються в залежності від природних умов, тарифів, доступності типу палива. Визначаючи економічність конкретного варіанту опалення, оцінюйте загальну вартість системи та її експлуатації впродовж десяти п’ятнадцяти років. Підрахуйте капітальні вкладення в покупку та монтаж обладнання, строк його служби. Вартість експлуатації буде складатись з вартості палива, що використовується, та технічного обслуговування. Обираючи кінцевий варіант, оцініть свої можливості по обслуговуванню системи опалення – як, де та за якою ціною будете купувати паливо, хто буде експлуатувати систему опалення.

5
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
7 оцінок

Рекомендовані статті