24.02.2020

Як вибрати бойлер

< повернутись до усіх статтей

Перед тим, як вибрати електричний бойлер, варто добре подумати над тим, для чого саме він вам потрібен, а потім, обирайте об’єм, потужність та інші характеристики водонагрівача. Необхідно також добре подумати, де та як він повинен розміщуватись: горизонтально чи вертикально, на стіні чи на підлозі, під мийкою чи над раковиною. Коли ви маєте однозначні відповіді на ці запитання, то можете сміливо обирати модель, яка найбільше відповідає всім заявленим характеристикам. А от рекомендації щодо того, як правильно вибрати бойлер читайте у статті, яку ми підготували спеціально для вас.

Уявіть ситуацію: ви вдома, у вас заплановане генеральне прибирання/миття машини/велике прання — а воду відключили. На жаль, це цілком реально для тих користувачів, у яких централізована система водопостачання. Та є доволі простий вихід — встановити автономну систему підігріву води, тобто, бойлер. До речі, вважається, що саме така система є доволі економною та дозволяє забезпечити теплою водою і невелику квартиру, і приватний будинок.

Як вибрати електричний бойлер: говоримо про об’єми

Мабуть, один із найбільш важливих параметрів, котрі слід враховувати при виборі — це саме об’єм, чи, іншими словами, ємність водонагрівача. Вони можуть розподілятись наступним чином:

  • Ємність на 10-15 літрів. Такий варіант буде ідеальним, якщо ви будете використовувати гарячу воду для миття рук чи посуду. Традиційно, вони є невеликих розмірів, тому їх монтаж виконують над чи під мийкою.
  • Ємність на 30 літрів. Варіант, який ще називають “душовим”. Чудово підійде для квартири, де проживає одна людина.
  • 50, 75, 80 літрів. Обираючи такий літраж, ви маєте змогу приймати душ, підігрівати воду для подачі на кухню. Дозволяє повністю забезпечити потреби двох людей, тим паче вони також є доволі компактними.
  • Найбільш універсальний та популярний варіант на 100 літрів. Підходить для всієї сім’ї, та чудово справляється з роботою на декілька точок водозбору.
  • 150 л — для великої сім’ї, і для тих, хто доволі часто любить приймати ванну.
  • Максимальний об’єм існуючих на ринку бойлерів — 200-300 л. Розраховані такі бойлери на велику кількість людей. Варто зауважити, що вони доволі довго нагрівають воду, мають велику вагу, та встановлюються безпосередньо на підлогу.

Рекомендуємо вам взяти до уваги те, що не варто брати бойлер, так би мовити “щоб було ще про запас”, адже якщо вам не потрібен водонагрівач з великим об’ємом, то він просто буде займати простір у кімнаті, довго нагріватись. Тим паче, якщо вам потрібен підігрів води і у ванній, і на кухні, то іноді, навіть більш вигідно купити декілька варіантів, один — більш об’ємний, інший — компактніший.

Купити бойлер ви можете і зважаючи на метод його монтажу, це може бути:

  • безпосередньо для вертикальної установки;
  • тільки горизонтальної;
  • універсальний — для горизонтального та вертикального монтажу.

Типи розміщення впливають, перш за все на ваш комфорт. Для прикладу, якщо ви вирішили розмістити горизонтального типу монтажу водонагрівач під стелею, то у вас залишиться більше простору в приміщенні. І, як відомо, існують моделі бойлерів, що нагрівають воду значно швидше, коли вони у горизонтальному положенні, що дозволяє економити електроенергію.

Поради при виборі бойлера: обираємо форму

Водонагрівачі можуть бути різних форм. Найбільш популярними є циліндричні, циліндричні зі зменшеним діаметром корпусу, прямокутні.

В залежності від форми, залежить і ціна, адже, чим більше ресурсів використано на виготовлення водонагрівача, тим вища його ціна. Отже, найбільш оптимальними за ціновою політикою вважають циліндричні бойлери.

Прямокутні бойлери вважаються більш високотехнологічними, чудово вписуються в інтер’єр, а також мають доволі чудовий шар теплоізоляції.

Матеріал баку, також може бути виготовлений з різних матеріалів.

Якщо вам потрібен бак, що стійкий до іржавіння, обирайте варіант, виготовлений з нержавіючого металу, або з нанесеним на вуглецеву сталь захисним покриттям.

Обираючи матеріал, також рекомендуємо звернути увагу на термін гарантії, яку дає виробник. Адже водяний бак — це основна частина бойлера, і, у випадку поломки, існує дуже невелика ймовірність його ремонту, швидше за все, необхідно буде купувати новий.

Як обрати бойлер, який буде служити довготривалий період часу? – Зверніть увагу на присутність магнієвого аноду — це такий елемент, основна функція якого — захист баку від корозії.

Водонагрійні бойлери як правильно вибрати, враховуючи тип нагрівального елементу

Нагрівальні елементи бувають двох типів:

  • Сухий тен — немає контакту з водою. Знаходиться на фланці агрегату, та поміщений у, так звану, захисну колбу. Саме тому може використовуватись для роботи навіть з найбільш жорсткою водою.
  • Мокрий тен — за функціональностями нагадує кип’ятильник. Всередині в баку міститься трубчастий нагрівач, виготовлений з міді. Для такого типу тену властиве накопичення накипу. Тому, якщо ви обрали бойлер з мокрим теном, зверніть увагу, що він не підходить для вас, якщо вода вам поставляється мінералізована.

Зверніть увагу, що на ринку доступні моделі з декількома нагрівачами, що забезпечує пришвидшений підігрів води.

Як вибрати хороший бойлер

Бойлери також розділяють за типами управління. Воно може бути механічним чи електронним.

Якщо ви шукаєте варіант, що є надзвичайно простим в обслуговуванні та управлінні — обирайте водонагрівачі з механічним керуванням.

Моделі, що мають електронне управління можуть працювати в економ-режимі, захищені від замерзання.

Варто взяти до уваги, що електрика в бойлері — це не тільки блок управління, це ще й магнієвий анод, тен, термостат.

4.8
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
6 оцінок

Ще новини