5 порад при виборі твердопаливного котла - Bogemia
14.01.2020

5 порад при виборі твердопаливного котла

< повернутись до усіх статтей

Твердопаливні котли, за відгуками клієнтів, є одним з найбільш практичних варіантів обладнання для опалення. Існує кілька переваг таких систем опалення:

  • Доступність палива та можливість придбати його заздалегідь. Неможливо створити вдома запаси електроенергії чи газу, а от дрова, пелети чи вугілля купити заздалегідь цілком реально;
  • Вартість палива не коливається в залежності від політичної конʼюнктури;
  • Встановити економні твердопаливні котли можливо у будинках, які не під’єднані до газової чи навіть електричної мережі. Це прекрасний варіант для сільської місцевості, дачних будиночків тощо.

Який твердопаливний котел краще купити?

При виборі котла потрібно враховувати такі фактори:

  • Тип палива. Найрозповсюдженішим варіантом є котел на дрова, проте про всяк випадок поцікавтеся, чи можна буде використовувати такі різновиди палива, як вугілля чи пелети, адже різні моделі мають обмеження;
  • Потужність. Можна вивчати рейтинг твердопаливних котлів, придбати найкращий твердопаливний котел відомого бренду, проте якщо його теплова потужність не відповідає потребам приміщення, користувач відчує тільки розчарування;
  • Тривалість горіння. Звичайні котли класичних моделей потребують постійного довантаження палива. У той же час найкращі твердопаливні котли тривалого горіння здатні працювати без втручання людини до 5 днів. Це важливо, якщо люди прагнуть не приділяти постійно уваги підкиданню дров;
  • Розміри моделі. Котел дров’яний класичної моделі може бути встановлений, наприклад, на кухні. А потужні моделі тривалого горіння мають бункери чималих розмірів, тож знайти для них місце у житловому будинку складніше;
  • Функціональність. Для кухні цілком можливо підібрати модель з поверхнею для приготування їжі;
  • Коефіцієнт корисної дії;
  • Вартість моделі.

Переваги й недоліки моделей різного типу. Чи дійсно піролізні котли є найефективнішими?

Перед тим, як вибрати котел на дровах чи іншому виді палива, ознайомтеся з інформацією про те, як конструкційні особливості впливають на функціональність обладнання для опалення.

Найпростіші котли класичної моделі мають такі переваги:

  • Компактність;
  • Простота встановлення та використання;
  • Доступна ціна;
  • Широкий вибір палива.

Однак їх коєфіцієнт корисної дії залишає бажати кращого — зазвичай він становить близько 70%. Крім того, потрібно регулярно підкидати паливо.

Якщо вас цікавить самий економний твердопаливний котел, доведеться обирати між котлом тривалого горіння чи піролізною моделлю.

Котел тривалого горіння можна заправити паливом один раз і кілька днів обладнання буде працювати.

Високий коефіцієнт корисної дії пояснюється складною побудовою димових ходів, у яких за допомогою теплообмінників максимально ефективно відбирається з диму теплова енергія.

  • Тривалий термін горіння пояснюється:
  • Фіксованою подачею повітря до камери спалювання (обмеження спеціальними форсунками кількості кисню стримує швидкість горіння);
  • Спаленням у робочій камері палення зверху вниз (це забезпечує не швидке та яскраве горіння, а тривале тління, за допомогою якого в опалювальній системі підтримується стабільна температура теплоносія);
  • Автоматичною подачею за допомогою шнеків палива у робочу камеру.

Опалення будинку твердоваливним котлом гарантує коефіцієнт корисної дії близько 85%. Проте для такого обладнання потрібно мати окреме приміщення. У європейських країнах будинки давно зводять з розрахунку, що у підвалі буде встановлене обладнання для автономного опалення, а українцям доводиться пристосовуватися. Твердоваливний котел, який вибрати рекомендують сайти та рейтинги, може не підходити для встановлення у конкретному будинку через його габарити.

Вартість такого котла досить висока, адже для того, щоб регулювати інтенсивність згорання палива та його подачу, використовують автоматичні системи, а якісні системи управління коштують дорого.

Піролізний котел має важливу відмінність від звичайного котла тривалого горіння — дві камери спалювання.

У першій камері тліє паливо — дрова, пелети, рослинні рештки. У другій згорає газ, який виділяється при тлінні.

Експерти стверджують, що хоч використовувати у такому котлі можна різні види органічного палива, та горючий газ ефективно виділятиметься лише в тому випадку, якщо дотримується низька вологість палива. А якщо газ у другій камері спалювання не згоратиме, це значно зменшить ККД пристрою.

Ми пропонуємо поради для всіх, хто зараз думає, як правильно вибрати твердопаливний котел.

  1. Будьте готові заплатити більше за високий ККД. Ви зекономите потім на придбанні палива.
  2. Не питайте на форумах про якість котлів — цікавтеся, наскільки надійною є система автоматичного управління. Саме вона є найдорожчою частиною обладнання і при найменших збоях ви будете або мерзнути, або зайвий раз бігати до котла для регуляції та підкидання дров, або будете викликати фахівців для ремонту. Якісна автоматика дозволить вам рідко підходити до котла, а це зменшить кількість домашніх клопотів, зокрема й у плані прибирання, якщо доступ до котла передбачає перенесення палива через житлове приміщення.
  3. Поцікавтеся можливістю сервісного обслуговування обраної моделі. Адже нічого вічного не існує, зламатися може будь-який пристрій, а ремонт може знадобитися взимку. Оперативність ремонтної бригади в такому випадку значить дуже багато.
  4. Врахуйте при виборі потужність моделі. Порадьтеся з менеджерами, розповідаючи не лише про площу, яку вам слід опалювати, але й про особливості приміщення, адже теплоізоляція може бути різною.
  5. Якщо ви вагаєтеся між кількома моделями, обирайте ту, яка пристосована до спалення найбільшого спектру палива — вугілля, палетів, дров.
4.6
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
9 оцінок

Ще новини