03.02.2020

Електричне опалення

< повернутись до усіх статтей

Світ йде вперед і змінюється все. Так само, і змінились методи обігріву будинку. Якщо колись для цього використовували піч на дровах, то тепер для широкого загалу доступні максимально різноманітні системи опалення, включаючи електричне опалення та інші альтернативні методи. Хоча, спеціалісти стверджують, що саме опалення електрикою – вже в пріоритеті серед користувачів, а згодом стане все більш популярним.

Опалення квартири електрикою має доволі багато переваг, а інколи, це може бути одним і єдиним методом, що доступний для широкого загалу.

Зауважимо, що важливо продумати проект електричного обігріву будинку чи квартири ще на початковому етапі будівництва, адже встановлення обладнання у вже готове та придатне для життя приміщення може привести до того, що його потрібно буде майже повністю переробляти, що несе за собою додаткові витрати.

Індивідуальне електричне опалення: плюси та мінуси

Таким метод обігріву будинку чи квартири має доволі багато переваг. Розглянемо їх більш детально.

Швидкість та легкість установки

З метою здійснення монтажу обладнання вам не потрібно володіти додатковими навичками чи купувати спеціальний інструмент. Обладнання не габаритне, швидко монтується. Буквально всі необхідні прилади можна легко транспортувати та переміщувати з одного приміщення в інші. Тим паче, особливою перевагою опалення на електриці є те, що не потрібне додаткове приміщення для котельні чи будівництво димоходу.

Безпека опалення електроенергією

Мабуть ця перевага є однією з основних. Системи такого типу не утворюють чадних газів, а продукти згоряння просто відсутні. Шкідливі викиди не виділяються навіть у випадку поломки чи розбирання системи.

Невеликі першочергові витрати

Для встановлення та використання електричного опалення в будинку вам не потрібні спеціальні дозволи чи додаткова документація з залученням спеціальних відповідних служб.

Надійність та безшумність

Щодо надійності, то варто взяти до уваги, що після установки системи, вам не потрібно постійно її обслуговувати у спеціальних сервісних центрах. Тим паче, що електрокотел для опалення будинку працює не створюючи додаткового шуму, адже в системі не передбачений ні вентилятор, ні циркуляційний насос.

Легкість та простота експлуатації

Система такого типу опалення не містить елементів, що можуть швидко зламатися, саме тому, необхідність постійно слідкувати за певними датчиками просто відсутня.

Коефіцієнт корисної дії високий

Електричне опалення квартири чи будинку дозволяє дуже швидко нагріти приміщення, навіть коли за вікном дуже великий мінус. Такий тип опалення завжди містить спеціальну систему, що дає можливість регулювати температуру в кожній окремій кімнаті, а це значно економить гроші в опалювальний сезон.

Мінуси опалення будинку електрикою

Вважається, що основний мінус такого типу опалення — велика витрата енергії. Тим паче, у випадку нестабільного електропостачання, або ж його відсутності, ваші приміщення неможливо обігріти.

Тому, ми настійливо рекомендуємо вам перед тим, як купити електричне опалення, ціна на яке доволі доступна, варто зважати на стан та потужність електропроводки. Необхідно точно дізнатись, яка потужність виділяється на квартиру чи будинок загалом, і яку частину з виділеної потужності можна віддати на опалення. Тим паче, врахуйте, що в деякі періоди може пропадати електроенергія, тому варто подумати і про генератор, особливо, якщо ви живете в місцевості, де періодично виникають проблеми з електропостачанням.

Як вибрати електричний котел або які існують варіанти електричного опалення

До уваги користувачів на ринку присутня велика кількість різноманітних пристроїв, що призначені для обігріву оселі, використовуючи електрику. Зауважимо, що електроопалення може працювати напряму, а також за допомогою циркулюючого теплоносія — такого як антифриз, вода, тощо. Розглянемо більш детально деякі з них.

Масляні радіатори

Такий тип обігріву відомий доволі давно та актуальний досі. На вигляд це мобільна батарея на колесиках, що працює від електричної енергії напряму. Володіє доволі високим коефіцієнтом корисної дії, адже електрична енергія напряму переходить у теплову. Такою батареєю ви можете максимально обігріти одну кімнату, але не весь дім.

Електроконвектор

Вважається одним із популярних та ефективних методів. Такий метод обігріву може підтримувати оптимальний баланс вологості в приміщенні, при цьому не спалюючи кислороду. Технічні характеристики електроконвектора доволі хороші. Доступний також широкий діапазон потужності, що дозволяє використовувати електроконвектори для обігріву невеликої кімнати і будинку в цілому.

Принцип роботи наступний: тен перетворює електричну енергію у теплову. Тобто, холодне повітря заходить через нижню частину корпусу обігрівального пристрою, всередині нагрівається від тена, і виходить через верхню частину корпусу.

Сам пристрій має доволі привабливий вигляд, та буде доречним для різного типу інтер’єру. Ви можете обрати варіант, що монтується на підлогу чи на стіну.

Кондиціонери

Кондиціонери не тільки охолоджують повітря в приміщенні, але й мають функцію обігріву. Вважається, що саме такий тип опалення є найбільш економним. Але, незважаючи на плюси, є й доволі вагомі мінуси. Наприклад, кондиціонери технічно складно обслуговувати. Тим паче, вони доволі високої цінової категорії, а у випадку поломки, вам потрібно викликати спеціаліста, що також несе за собою додаткові витрати.

Інфрачервоне опалення

Такий тип опалення електричного ще називають інноваційним і він стрімко завойовує ринок. Опалення такого типу є доволі економічним в плані використання, але дорогим в плані устаткування та монтажу.

Принцип дії наступний: тепло, що виходить з нагріваючого елементу, за допомогою обігрівача рівноцінно випромінюються на поверхні предметів, а ті, віддають тепло повітрю.

Інфрачервоні обігрівачі використовують доволі невелику кількість енергії, та дозволяють уникнути ірраціонального розподілу температури. Плюсом є те, що після вимкнення установки, предмети ще доволі тривалий період часу зберігають та віддають тепло.

Розташовувати такі обігрівачі можна будь де: на підлозі, на стіні, тощо. Та варто зважати на те, що ні в якому разі не можна розміщувати на рівні голови людини.

Електрокотли для опалення будинку: властивості

Зробивши повний аналіз переваг тієї чи іншої електричної системи опалення, ви прийдете до того типу, який підходить найбільше саме для вашої оселі. Рекомендуємо звернути увагу не тільки на особливості кожної конкретної моделі, а й на переваги в цілому. Серед переваг електрокотлів виділяють:

 • невелика вага та компактність;
 • сучасна автоматика;
 • продумана система датчиків індикації, що у випадку поломки дозволить її швидко відремонтувати;
 • майже повна безшумність в процесі роботи;
 • безпека від випадкового загоряння;
 • доступна цінова політика.

Такий тип обігріву не потребує постійного технічного обслуговування. Та рекомендуємо все ж проводити профілактику. Не потребує димоходу та й підключити його значно простіше.

Електричний котел для опалення будинку: як обрати

Варто зазначити, що котел може вирішити дві задачі: опалення будинку та підігрів води. Відповідно до цього вони і поділяють на одно- та двоконтурні.

Варіант одноконтурний— безпосередньо відповідають за тепло в оселі, варіант двоконтурний, натомість відповідає за підтримку тепла та забезпечення гарячою водою.

Традиційно, одноконтурні моделі купують для обігріву нежилих приміщень, відповідно, такі моделі мають невисоку цінову політику.

Також варто зважати на потужність. Саме потужність відповідає за використання енергії, що витрачається на роботу системи опалення.

Перед покупкою та монтажем електричного котла рекомендуємо вам звернутись до спеціалістів, саме вони допоможуть вам обрати саме таке електричне опалення, відгуки про яке будуть дуже хорошими, тепловіддача максимальна, і, при цьому, вони чудово впишуться в інтер’єр вашої оселі.

4.9
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
9 оцінок

Рекомендовані статті