27.01.2020

Заземлення бойлера

< повернутись до усіх статтей

Бойлер — пристрій, що нагріває воду, його встановлюють у житлових приміщеннях для того, щоб мати можливість, при потребі, дуже швидко нагріти воду. Такий електропристрій має доволі високу потужність. З метою уникнення ризику отримати ураження електричним струмом, потрібно виконати заземлення бойлера.

На жаль, у більшості старих будинків, не передбачене заземлення, звісно, в ті часи щоб нагрівати воду використовували абсолютно інші прилади, що не мали нічого спільного з електричною енергією. Інколи, жителі старих будинків взагалі ігнорують такий доволі необхідний процес як заземлення, а інколи, роблять це такими методами, що є дуже далеко від визначень правил експлуатації електричного обладнання, що є надзвичайно небезпечним для життя людини, а також для збереження власної оселі.

Дана стаття має на меті пояснити вам для чого потрібно заземлення, та як здійснити правильне заземлення бойлера . Тому, нижче, ми постараємось максимально чітко пояснити, як зробити заземлення на бойлер та як заземлити бойлер в приватному будинку.

Бойлер без заземлення: у чому ховається небезпека

Враховуючи основну функцію бойлера — він не може уникнути контакту з водою, яка є чудовим провідником. У випадку недостатньо хорошої ізоляції, а також у разі виникнення пробоїв на корпусі водонагрівача, людина може отримати доволі сильний заряд електричного струму та пропустити його через своє тіло. Такий удар може спричинити сильний біль, нервовий параліч, втрату пам’яті, чи привести до втрати життя. Також, завжди існує ризик виникнення загоряння.

Також існує таке поняття, як “блукаючий струм”. Вважається, що вони мають властивість накопичення на певних металевих елементах потужних електроприладів. Такі типи струму потрібно прибирати, тобто, необхідно заземлити прилад, що також дозволяє уникнути руйнування деталей безпосередньо, і зовнішнього корпусу загалом.

Людина також здатна відчути “блукаючий струм” на собі. Порівняти це можна з короткочасним впливом струму на шкіру, в народі також це називають “бити током”.

Як заземлити бойлер

Заземлення, а якщо бути більш точними, його “тринога”, з якої починається розводка по житловому приміщенню, здатне захистити електричні прилади від удару блискавкою під час грози. Завдяки саме заземленню, весь заряд йде в землю, а прилади, втому числі і бойлер, залишаться в безпеці.

Для того, щоб правильно заземлити бойлер, вам необхідно:

  1. Провести установку розетки з контактом для заземлення. Її розташування повинно перевищувати 80 см від рівня підлоги і півметра від самого бойлера.
  2. Якщо будинок старий, в ньому проведено двожильні дроти. Їх необхідно замінити на трижильні. Одна з жил повинна мати зелено-жовту ізоляцію, саме її і буде правильним пускати на заземлення. Провід йде до самого електрощита, який, в свою чергу, також повинен бути заземлений.
  3. Щоб виконати проведення нового кабелю своїми руками, доведеться заново зробити штробу для нього. Це трудомісткий процес. Є простіший вихід, необхідно використати кабель-канали, однак застосовувати їх у квартирі – не рекомендується.
  4. Відключивши ввідний автоматичний вимикач, потрібно приєднати потрібні жили до клем розетки (дотримуючись колірного маркування проводів щодо «землі»)
  5. Підключити залишилися виходи до електрощита. При цьому земля підключається на спеціальну шину.

Як зробити заземлення для водонагрівача

Звертаємо вашу особливу увагу на те, що заземлення електроприладів на трубопровід чи інші металеві конструкції категорично заборонено, тому ми настійливо не рекомендуємо використовувати такий метод, щоб заземлити бойлер.

Так звані клеми для приєднання контакту присутні у більшості сучасних електроустановчих пристроїв. Наприклад, ви можете помітити їх на розетках з “вусиками”, що і мають безпосередню функцію — провідники “землі”.

Якщо проводка двохпровідна, як, наприклад, в хрущовці, можна пустити третю жилу через кабель-канал, уникнувши тим самим необхідність штроблення. Це дозволить уникнути бруду і об’ємної роботи, але виглядати буде не дуже правильно. Однак – це один з найпоширеніших варіантів, у випадку, коли кабель двожильний.

Ще один ефективний спосіб, що дозволяє виконати заземлення для бойлера – підключити на лінію водонагрівача пристрій захисного відключення або диференційний автомат з номіналом 10 або 30 мА (струм витоку). В цьому випадку, навіть якщо немає заземлення в квартирі, при виникненні небезпечної ситуації удару струмом вдасться уникнути, так як спрацює ПЗВ (пристрій захисного відключення) і вся лінія буде відключена від мережі.

Існує й таке, що мешканці будинків використовують водонагрівач у ванній тільки відключеним. Тобто, спочатку вода нагрівається, потім бойлер відключається, і тільки після цього вже використовується нагріта рідина.

Такий спосіб також має право на існування, але він вважається вкрай незручним – вода остигає, і зазвичай, її не вистачає на весь процес миття, та й є ризик забути відключити нагрівач вчасно. Заземлення вирішить всі ці проблеми.

Порада – варто купувати водонагрівачі найбільш високої якості. Вони мають гарну ізоляцію трубчастого електронагрівача, що дозволить звести нанівець можливість пробою.

Процес приєднання заземлювального контакту для бойлера на дачі або в приватному будинку повністю аналогічний описаному для квартир. Винятком є тільки те, що саму конструкцію, яка зможе заземлити, необхідно звести самостійно і строго керуючись правилами встановлення електрообладнання.

Хотілося б зазначити, що необхідність грамотного підключення заземлення бойлера на нуль, як і будь-якого іншого потужного електроприладу, обумовлена в першу чергу безпекою. Саме заземлюючий контакт водонагрівача врятує мешканців від потенційної можливості виникнення трагедії, а також забезпечить безпеку з точки зору ліквідації ризику пожежі. Зробіть своє життя спокійнішим — виконайте заземлення бойлера.

4.8
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
9 оцінок

Ще новини