Котли комбіновані доволі часто використовують для обігріву приватних осель, котеджів, адже вони дозволяють забезпечення комфортної температури у всіх приміщеннях та кімнатах, не зважаючи на те, чи підключено централізоване газопостачання, чи ні.
Комбіновані котли — група універсальних котлів, що можуть працювати на декількох (в основному, двох) видах топлива — це доволі економно та ефективно.
Більше семидесяти відсотків моделей, що представлені на сучасному ринку, містять спеціальні електричні нагрівачі, що дозволяють частково чи, навіть, повністю, відмовитись від використання основних нагрівальних елементів для підігріву води у літній сезон.
Виходячи з того, яке паливо використовується, устаткування можна поділити на декілька основних груп:
З метою заміни функції подачі палива, можна замінити пальник у більшості моделей. Котел комбінований також може бути оснащений двома пальниками з електронним чи електромеханічним управлінням.
Варто зауважити, що чим більше розширений функціонал комбінованого котла — тим важчий процес його монтажу.
Ті, хто вже встиг купити комбінований котел говорять про його беззаперечні переваги, особливо, якщо будинок знаходиться доволі далеко від великого населеного пункту, та присутні перебої з електрикою чи газопостачанням.
Такий тип опалення називають універсальним, завдяки наступних перевагам:
Доступні і моделі з електромеханічним управлінням, вони будуть незмінними в оселях, де часто присутні проблеми з подачею електроенергії. Саме таке устаткування дозволяє перемкнути установку в режим ручного регулювання, не втрачаючи продуктивності функціонування.
Прийнято вважати, що найбільш ефективною для підігріву води є саме електроенергія, адже швидке збільшення температурного режиму відбувається за рахунок впливу на теплоносій, при найменшій затримці.
Характеристики комбінованих котлів:
У випадку, якщо ваша оселя знаходиться там, де погана система газопостачання, варто розглянути варіант, що працює на інших видах палива, аніж газ/електрика.
Більш економними видами палива вважають газ та дрова. Розміри установки доволі великі — адже там, для кожного з видів палива, окрема топочна камера.
У двоконтурному котлі для забезпечення гарячого водопостачання використовують тільки один вид палива. Такий тип комбінованих котлів передбачає оформлення спеціальної дозвільної документації.
Комбінований котел газ дрова розділяють на два види:
Така модель схожа до газових моделей. Основні характеристики таких котлів:
Потужність доволі повільно регулюється. У зв’язку з такою особливістю, з метою виконання швидкого регулювання рівня опалення, виробники рекомендують використовувати електричну частину устаткування.
Для такого виду котла використовують декілька альтернативних видів палива. Сюди можна віднести наступні моделі з комбінацією:
Конструкційні особливість котлів такого типу — оснащення декількома камерами згоряння, що використовуються для використання одного з типів палива — рідкого чи твердого.
Система може бути встановлення, тільки після виконання наступних пунктів:
Основним та, мабуть, найбільш оптимальним варіантом вибору комбінованого котла буде критерій його потужності, що необхідна для забезпечення функціонування опалювальної системи. При цьому, на цей критерій не повинна впливати кількість контурів, що підключаються.
Розраховувати критерії потужності слід, виходячи з наступних параметрів:
Ще одним, із важливих принципів вибору є цінова категорія. Ціна безпосередньо залежить від потужності, кількості функцій та виробника.
Незважаючи на те, який тип котла ви обрали, звертаємо вашу увагу на те, що перед покупкою варто спроектувати майбутню систему теплоподачі, адже це дозволить забезпечити повноцінне функціонування системи обігріву при мінімальний затратах на енергоресурси.